Vind of word een erkende LCA-opsteller of -toetser

Voor het opstellen en toetsen van een categorie 1- of 2-milieuverklaring bij de Nationale Milieudatabase zijn een (erkende) LCA-opsteller en een erkende LCA-toetser nodig. Ben je producent en zoek je een erkende specialist? Of wil je jezelf laten erkennen als LCA-opsteller of -toetser? Op deze pagina vind je de weg naar allebei.

Voordat een categorie 1- of 2-milieuverklaring kan worden opgenomen in de Nationale Milieudatabase, moet er een LCA (levenscyclusanalyse) worden opgesteld. Een (erkende) LCA-opsteller voert het onderzoek uit en stelt de milieuverklaring op, een erkende LCA-toetser beoordeelt onafhankelijk of dit juist en volledig is gebeurd. Beide rollen worden door de NMD erkend op basis van een vast toetsingsprotocol. Kies hieronder of je een specialist zoekt of je jezelf wilt aanmelden.

Milieudata aanmelden zonder erkenning

Naast erkende LCA-opstellers kunnen ook niet-erkende opstellers data aanmelden. Dit is vooral bedoeld voor mensen die alleen LCA's opstellen vanuit de producent van de bouwmaterialen, bijvoorbeeld voor het eigen productenpakket. Je kunt hiervoor inloggegevens aanvragen.

Meld je aan als LCA-opsteller

Het fundament voor duurzame bouw