Licentie en toegang tot de processendatabase

Voor het gebruik van de processendatabase is een licentie nodig. Deze geeft toegang tot de procesdata die wordt gebruikt bij het opstellen van levenscyclusanalyses (LCA’s) binnen de Nationale Milieudatabase.

Op deze pagina leest u wanneer een licentie nodig is, hoe deze wordt aangevraagd en welke voorwaarden gelden voor gebruik.

Voor het gebruik van de processendatabase is een licentie nodig. Deze licentie geeft toegang tot de procesdata die wordt gebruikt in levenscyclusanalyses (LCA’s) binnen de Nationale Milieudatabase.

De licentie is bedoeld voor partijen die werken met milieudata en LCA’s en ondersteunt het gebruik van consistente en actuele procesinformatie.

Wat houdt de licentie voor de processendatabase in?

De licentie voor de processendatabase geeft toegang tot generieke procesdata die wordt gebruikt bij het opstellen van milieudata. Deze data wordt gebruikt bij het opstellen van milieudata binnen de Nationale Milieudatabase en ligt daarmee ten grondslag aan milieuprestatieberekeningen van bouwwerken.

Met een geldige licentie kan de gebruiker werken met de actuele versie van de processendatabase.

Licentie NMD-processendatabase

De NMD-processendatabase wordt beheerd en onderhouden door de Stichting NMD. Het licentie-abonnement loopt van 1 januari tot 1 januari van het volgende jaar. Hiermee verbindt Stichting NMD zich tot het leveren van de NMD-processendatabase. De verantwoordelijkheid voor de implementatie ligt bij de abonnee. Tussentijdse updates, inclusief nieuwe procesgegevens en methodische wijzigingen, maken deel uit van het abonnement en worden beschikbaar gesteld als nieuwe versies van de NMD-processendatabase.

Nadat u de NMD-processendatabase hebt ontvangen, kunt u deze inladen in de softwaretool SimaPro, die beschikbaar is op licentiebasis en wordt geleverd door Pré Sustainability. Voor meer informatie over een abonnement op SimaPro, kunt u terecht op hun website.

Voorafgaand aan de levering van de NMD-processendatabase, controleert Stichting NMD altijd of er een geldige SimaPro-licentie aanwezig is.

U kunt een licentie voor de processendatabase aanvragen door het invullen van onderstaand aanvraagformulier en een getekende versie van de procedure voor beschikbaarstelling. 

Hoe vraagt u een licentie aan?

Voor het aanvragen van een licentie maakt u gebruik van het aanvraagformulier voor de processendatabase.

Na aanvraag wordt beoordeeld of aan de voorwaarden wordt voldaan en wordt de licentie beschikbaar gesteld.

Downloads

Licentie en gebruik - Processendatabase

Aanvraagformulier abonnement processendatabase voor LCA-opstellers -
Procedure beschikbaarstelling processendatabase voor LCA-opstellers -

Verder met de Processendatabase

De processendatabase vormt een belangrijk onderdeel van de milieudata in de Nationale Milieudatabase. Afhankelijk van uw rol en vraag kunt u verschillende onderdelen gebruiken of raadplegen.

Op de pagina:

Het fundament voor duurzame bouw